Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Дитина чекає на Вас

0

Чопський міський центр продовжує пошук кандидатів на створення прийомних сімей та будинків дитячого типу, усиновителів, опікунів/піклувальників, патронатних вихователів та наставників. Майже для кожної людини, яка хоче допомогти дитині з нелегкою долею можна підібрати форму допомоги.

Наставництво, зокрема, – це по суті волонтерство. Метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у інтернатному закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських стосунків, культурних, моральних та духовних цінностей.
Мінімальні зобов’язання, які бере на себе наставник – це відвідувати дитину раз на тиждень протягом години впродовж року.

Патронат – це не тільки спосіб тимчасово вберегти дитину від потрапляння у інституційний заклад, а й оплачувана робота. Дитина перебуває у сім’ї патронатного вихователя до 6 місяців (максимум), до вирішення її подальшого місця перебування (повернення у біологічну сім’ю після подолання складних життєвих обставин або влаштування до інтернатного закладу). Розмір оплати за послугу патронату прирівняний до 5 прожиткових мінімумів працездатної особи (це трохи більше 10-ти тисяч гривень на місяць); крім цього вихователь отримує соціальні виплати на дітей, влаштованих під патронат. Наразі на Закарпатті немає жодного патронатного вихователя, а дітей, які потребують «тимчасового нагляду» на жаль, дуже багато.

Прийомна сім’я — це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.  Діти перебувають у прийомній родині до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання.

Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, а піклування — над дитиною віком від 14 до 18 років. Опіка та піклування встановлюється з метою виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав або з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Опіка та піклування оформлюється переважно родичами дитини.

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 Сімейного Кодексу України. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. При влаштуванні дитини враховуються етнічне походження, релігійна й культурна приналежність, рідна мова, можливість забезпечення наступності у вихованні та освіті.

Кожен кандидат, що вирішив прийняти дитину у свою сім’ю проходить відповідне навчання при Закарпатському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Засвоєні знання допоможуть у подальшому спілкуванні з дитиною.

Окрім того, фахівці Чопського міського центру соціальних служб здійснюють соціальний супровід сім’ї та надають психологічну підтримку.

По консультацію звертайтеся за адресою центру: вул. Залізнична, 1 (4 кабінет) або за телефоном:71-23-03.