Державний соціальний інспектор Управління праці та соціального захисту населення Чопської міської ради повідомляє, що усі особові справи одержувачів соціальних виплат знаходяться на контролі. Доходи та майновий стан усіх членів родини ретельно перевіряються через Державні реєстри та шляхом обміну інформацією з установами. Незважаючи на чисельні попередження, заявники намагаються надати недостовірні дані і в результаті залишаються без підтримки держави та зобов’язані повернути надміру виплачені кошти до державного бюджету.
Тому, шановні мешканці міста, при зверненні до Управління за призначенням того чи іншого виду державної соціальної допомоги серйозно та відповідально віднесіться до заповнення необхідних для призначення допомоги документів, уважно заповнюйте заяву та декларацію про доходи та майновий стан, прислухайтеся до порад спеціаліста з прийому документів, ознайомлюйтеся з розробленими пам’ятками, в яких зазначені найбільш розповсюджені порушення та помилки, котрі допускають мешканці міста, зазначені останні зміни в законодавстві.
Для деяких сімей державна соціальна допомога є основним джерелом існування. Але це тільки допомога держави для мінімальної підтримки нормального функціонування організму людини, збереження її здоров’я, придбання набору продуктів харчування, засобів особистої гігієни тощо.
Система соціальних виплат спрямована на поліпшення матеріального забезпечення соціально вразливих верств населення, подолання бідності.
Хочеться зазначити, що отримувачі державної допомоги повинні усвідомлювати, що несуть свою частку відповідальності за раціональне використання державних коштів. Заявник та члени його сім’ї повинні відповідати за достовірність наданої інформації, відомостей про доходи та майно, які вплинули або могли вплинути на встановлення права при призначенні соціальної допомоги та її розміру. Для призначення будь-якого виду допомоги заявник надає заяву відповідної форми, затверджену наказом Міністерства праці та соціальної політики України, в якій своїм підписом дає згоду на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, що необхідна для отримання всіх видів соціальної допомоги, на котрі сім’я має право.
Контроль за правильністю надання державної соціальної допомоги та цільове використання коштів здійснює державний соціальний інспектор Управління праці та соціального захисту населення. Якщо в ході перевірки виявлено, що громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права при призначенні соціальної допомоги, визначення її розміру, внаслідок чого було надмірно нарахована сума, виплата припиняється. Надмірно виплачені кошти підлягають відшкодуванню. У разі відмови повернення коштів у визначений термін, вони будуть стягнуті у судовому порядку.