Соціальні послуги — комплекс заходів з надання допомоги особам, окремим соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати, з метою розв’язання їхніх життєвих проблем. Соціальні послуги можуть надаватись інституційно — у рамках соціальних служб, установ та закладів — та індивідуально — безпосередньо соціальним працівником.
Соціальний працівник – професійно підготовлений фахівець, що має необхідну кваліфікацію у сфері соціальної роботи і надає соціальні послуги, та зайнятий в установах і закладах, що надають такі послуги, і який не є державним службовцем.
Соціальні установи і заклади :
- стаціонарні інтернатні установи;
- реабілітаційні установи;
- установи та заклади денного перебування;
- установи та заклади тимчасового або постійного перебування;
- територіальні центри надання соціальних послуг;
- інші заклади соціальної підтримки (догляду).
- центри соціальної адаптації
Соціальні послуги можуть надаватись і недержавними організаціями, релігійними громадами, приватними підприємцями. Вони можуть надаватися як за плату, так і безоплатно.
Суб’єкти, що надають соціальні послуги, здійснюють свою діяльність відповідно до статутних документів, цивільно-правових договорів (для фізичних осіб – підприємців), в яких визначено перелік соціальних послуг, категорії осіб, яким вони надаються, за наявності відповідної підготовки їх працівників, з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, етичних, правових норм і принципів надання соціальних послуг. Критерії діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
У системі органів праці та соціального захисту населення по області соціальне обслуговування та соціальні послуги громадянам надаються соціальним працівником (фахівцем) через:
- підрозділи територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
- стаціонарні відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян;
- відділення соціально – медичних послуг;
- відділення соціально-побутової адаптації,
- відділення реабілітації дітей–інвалідів,
- відділення з надання адресної грошової та натуральної допомоги.
На сьогодні по місту Чоп відсутні вище зазначені установи та заклади.