Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

За утримання корів та молодняку ВРХ – державна підтримка

0

У 2018 році власники тварин можуть претендувати на отримання дотацій за утримання великої рогатої худоби (ВРХ). Відповідні норми передбачені у рамках виконання статті 32 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки  галузі тваринництва».

 Перелік дотацій, доступних суб’єктам господарювання у поточному році:

- спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності (далі — дотація за утримання корів);

- спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб (далі — дотація за молодняк).

Дотація за утримання корів надається на безповоротній основі двічі на рік суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, за кожну наявну станом на 1 січня та на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову в розмірі 750 гривень за одну голову. Тобто юридична особа за утримання однієї корови може отримати за рік 1500 гривень.

Для отримання дотації за утримання корів суб’єкти господарювання, які є юридичними особами, подають до 1 квітня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня) до Мінагрополітики такі документи:

- заявку;

- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

- копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня поточного року, засвідчену органом державної статистики;

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, – у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС.

З метою підтвердження кількості поголів’я корів у господарстві юридичної особи Мінагрополітики звертається до Адміністратора Єдиного державного реєстру тварин для отримання інформації по кожному суб’єкту господарювання, який є юридичною особою, про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я корів станом на 1 січня та на 1 липня поточного року.

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняку великої рогатої худоби до 13-тимісячного віку, який народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання, зростаючи залежно від віку молодняку у розмірі:

- за період утримання молодняку віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

- за період утримання молодняку віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

- за період утримання молодняку віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняку.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцем знаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування) копії таких документів:

- паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняку – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

- паспорта громадянина України;

- довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

- документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-  платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб – власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.

З метою підтвердження кількості поголів’я молодняку, заявленого фізичною особою, орган місцевого самоврядування здійснює запит до Адміністратора Єдиного державного реєстру тварин для отримання інформації про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я молодняку станом на відповідну дату поточного року у розрізі фізичних осіб – власників тварин.

Для уникнення непорозумінь при поданні документів на отримання дотації власники тварин мають дотримуватися вимог законодавства України, в тому числі і з ідентифікації та реєстрації тварин, зокрема:

- своєчасно реєструвати господарства з розведення, утримання, забою, утилізації тварин у Єдиному державному реєстрі тварин;

- своєчасно ідентифікувати усіх тварин у господарстві у визначені законодавством строки (для великої рогатої худоби не пізніше семи днів з дати її народження, але у будь-якому разі до того, як тварина залишить господарство);

- вчасно подавати дані для реєстрації тварин, усіх переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин.

Наявність у власника тварин та їх кількісна відповідність даним Єдиного державного реєстру тварин можуть перевірятися відповідними органами.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві юридичної особи, власник/утримувач тварин може звернутися до відокремленого структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» у області для отримання роз’яснень, необхідних матеріалів та засобів ідентифікації (перелік адрес, телефонів, електронних адрес підрозділів можна знайти тут).

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи власник тварини може звернутися до державної установи ветеринарної медицини за місцем проживання або структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».