Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

У Чопі пройшли громадські обговорення (ФОТО)

0

Учора, 17 травня, у залі офіційних засідань Чопської міської ради відбулися громадські обговорення  з питань затвердження тарифів на послуги з центрального водовідведення, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивезення побутових відходів. Крім того, усі присутні змогли послухати про створення спільного підприємства «ЕКОЧОП».

Чому саме такі суми і чим вони обумовлені розповів заступник міського голови Ігор Гіжан. Щодо водовідведення було сказано, що ціни не змінювалися з 2011 року (3,44 грн. за м³), що є нерентабельним у сучасних умов, оскільки усі кошти йдуть на оплату електроенергії КНС і КОС, тобто їх не вистачає на проведення ремонтних робіт, оновлення техніки, не кажучи вже про заробітну плату працівникам. Тож Чопська міська рада пропонує встановити такі тарифи на послуги з центрального водовідведення за 1 м³ (з ПДВ): населення — 7,10 грн.; бюджетні установи — 7,69 грн.; інші споживачі — 8,88 грн.

Ігор Степанович відзначив, що така вартість за послуги дозволить провести оновлення застарілого устаткування, зокрема, покращити очищення стічних вод, оскільки зараз КОС штрафують за неякісне фільтрування, зменшити енергоресурси, кількість працюючих операторів тощо.

Тарифи на послуги з вивезення побутових відходів зміниться із 6,54 грн. на 8,48 грн. Така вартість була зумовлена підняттям ціни на паливо майже у декілька разів, яке необхідне для вивезення сміття на звалище.

Чи не найбільше обговорення викликало значне підняття так званої квартплати, яка включає у себе вартість освітлення у місцях загального користування (під’їзди, підвали), витрати з технічного обслуговування внутрішньо-будинкових систем водопостачання, водовідведення та зливової каналізації, підкачки води насосами, з утримання будинків і споруд та прибирання прибудинкової території. Залежно від цих критеріїв вартість послуги варіюватиметься від  0,33 грн. до 1,75 грн. за 1 кв. м. Значне підняття цього тарифу зумовлене тим, що він не змінювався з 2007 року, що призвело до того, що всі кошти, які сплачували мешканці будинків, йшли на оплату освітлення у під’їздах та підвалах, тобто для ремонту жилих споруд грошей просто не вистачало.

Чимало жителів висловилося щодо того, що 0,40 грн. з 1  кв. м  жилої площі за прибирання прибудинкової території сильно битиме по кишеням, особливо малозабезпечених людей. «Ми не маємо нав’язувати послуги, які людям не потрібно. Краще за рахунок прибирання збільшити рентабельність інших послуг», — зазначив  депутат міської ради Георгій Мартинов.

Однак було відзначено, що 40 коп. включає в себе не лише прибирання, а й утримання будинків. Також Ігор Гіжан зауважив, що мешканці багатоповерхівок можуть колективно відмовитися від цієї послуги у разі її непотрібності. Адже співпраця з комунальними підприємствами зумовлюється на договірних умовах.

«Це важкий етап, але ми повинні це зробити. Оскільки усі ці роки ми латали старе, коли необхідно було придбати нове», — сказав міський голова Валерій Самардак.

Чимало було зауважень щодо боржників. І присутні відмітили, що з ліквідацією комунального підприємства «Тиса» заборгованості так і не будуть сплачені. Ігор Степанович повідомив, що на 10 найбільших боржників міста уже складаються позивні заяви. У подальшому така практика продовжуватиметься: якщо через 10 днів після отримання квитанції, вона не буде оплачена, то складатимуться акти позову.

Останнім етапом обговорення  було створення спільного підприємства «ЕКОЧОП». Інформував щодо цього питання один із словацьких інвесторів Ростислав Петрушко. Він розказав, що з міста сміття вивозитиме сучасна машина, будуть створені спеціальні майданчики для нових контейнерів. А в подальшому сміття сортуватиметься, тож частина перероблятиметься і продаватиметься, а інша утилізуватиметься. Також пан Ростислав відзначив, що вони боротимуться з боржниками навіть більше, ніж міська рада.

Інша ситуація склалася з гуртожитком на Пушкіна, 5, який матиме дещо відмінні тарифи. Щодо цього питання актив гуртожитку спілкувався з міським головою окремо. Крім того, Тетяна Кравченко відзначила, що необхідно штрафувати за порушення правил благоустрою. На що Валерій Володимирович повідомив, що такі порушення вже розглядаються на адміністративній комісії, тож відповідні наслідки будуть.

«Допоможіть нам навести у місті порядок, адже тільки спільними зусиллями ми зможемо зробити наше місто найкращим», — сказав він.