Пам’ятаємо: сьогодні річниця загибелі героя АТО Олега Коваля / Emlékezünk: ma van az ATO hőse, Oleg Kovaly halálának évfordulója

12-247x300

Минув рік із того часу, як на Сході України, загинув мешканець нашого міста, колишній працівник Чопської міської ради, старший лейтенант Олег Коваль.

Олег Миколайович народився 30 січня 1972 року в смт. Лисянка Черкаської області. У 1990 році закінчив місцеву школу і поступив у Нижньогородське вище військово-будівельне училище. У серпні 1992 року був переведений у Сімферопольське вище військово-будівельне училище, яке закінчив у червні 1994 року і здобув спеціальність “інженер з будівництва і експлуатації будівель і споруд” та звання лейтенант. З липня 1994 по грудень 2002 року проходив військову службу у військовій частині А-0474 м. Чоп на посаді заступника командира роти з виховної роботи. З 2004 до 2010 року Олег Коваль працював начальником Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю,  заступником головного архітектора Чопської міської ради. З 2010-го року працював начальником Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородського району. У липні 2014 року був мобілізований до лав Збройних сил України і направлений в зону АТО, де загинув внаслідок підступного терористичного обстрілу “градами” та мінометами базового табору 128 гірсько-піхотної бригади.

Указом Президента України Петра Порошенка від 23 травня №282/2015 Олег Коваль  був посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Громада міста, працівники Чопської міської ради із глибоким сумом згадують про смерть свого багаторічного товариша й колеги і висловлюють  свої співчуття і глибокий жаль рідним та близьким. Усім серцем поділяємо вашу непоправну скорботу. Світла пам’ять про Олега назавжди залишається в наших серцях.

Egy év telt el azóta, hogy Ukrajna keleti részén elesett városunk lakosa, a Csapi Városi Tanács egykori munkatársa, Oleg Kovaly főhadnagy.

Oleg Mikolajovics 1972. január 30-án született Cserkaszi megye Liszjanka nagyközségében. 1990-ben elvégezte a helyi iskolát és felvételt nyert a Nyizsnyohorodszki Felsőfokú Katonai-Építési Szakiskolába. 1992-ben átvezették a Szimferopoli Felsőfokú Katonai-Építési Szakiskolába, amelyet 1994 júniusában végzett el és építészmérnök, épületüzemeltető végzettséget, valamint hadnagyi rangot szerzett. 1994 júliusától 2002 decemberéig Csap város A-0474 katonai alakulatában teljesített katonai szolgálatot nevelési munkáért felelős századparancsnoki beosztásban. 2004 és 2010 között Oleg Kovaly az Ungvári Járási Állami Építészeti-Építői Felügyelet vezetője, a Csapi Városi Tanács főépítészének helyettese volt. 2010-től az Ungvári Járási Állami Építészeti-Építői Felügyelet vezetőjeként dolgozott. 2014 júliusában mozgósították Ukrajna Fegyveres Erőinek soraiba és az ATO övezetébe vezényelték, ahol elhunyt, amikor a terroristák Gradokkal és aknavetőkkel lőtték a 128. sz. hegyivadász dandár bázistáborát.

Petro Porosenko, Ukrajna államfőjének május 23-án kelt №282/2015 rendelete értelmében Oleg Kovalyt halála után Bohdan Hmelnickij III. fokozatú rendjellel tüntették ki.

A város közössége, a Csapi Városi Tanács munkatársai mély fájdalommal emlékeznek egykori kollégájukra, társukra és őszinte részvétüket, fájdalmukat fejezik ki az elhunyt hozzátartozóinak és rokonainak. Teljes szívünkkel osztozunk a pótolhatatlan veszteség okozta fájdalmukban. Oleg emlékét örökre megőrizzük szívünkben.