До уваги підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців!

Згідно доручення прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020р. №2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості та за результатами спільного засідання міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та міської комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат, яке відбулося в Чопській міській раді 29 січня 2020 року, доводимо до Вашого відома, що вжиття заходів із виявлення нелегальних працівників із суб’єктами господарюванння, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі товарами та послугами та тимчасового розміщування та організації харчування, складатиметься із 3-х етапів:

• інформаційної кампаніїдо 01.02.2020;
  • підготовчої роботи до проведення інспекційної кампанії;
  • інспекційної кампанії.

Надалі аналогічні заходи проводитимуться і в інших сферах господарювання, згідно Постанови КМУ №823 від 21.08.2019., якою затверджено «Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю».

Уже з 01.02.2020 року у разі виявлення порушення трудового законодавства на роботодавців накладатимуться штрафи у розмірах, визначених ст.265 КЗпП, зокрема:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01 січня 2020 року – 141690,00 грн);

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01 січня 2020 року – 14169,00 грн);

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01 січня 2020 року – 47230,00 грн).

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Період до 01.02.2020. є своєрідною відстрочкою для роботодавців, протягом якої є можливість виконати відповідні законодавчі норми щодо офіційного працевлаштування найманих працівників