Дошкільнята також відзначили День Українського козацтва та День захисника України (ФОТО) / Az óvodások szintén méltatták az Ukrán Kozákság és Ukrajna védelmezőinek napját(FOTÓ)

13 жовтня у ДНЗ “Казка” відзначили День Українського козацтва та День захисника України.

ДНЗ “Казка” — це заклад, де завжди шанують звичаї, тут традиційно проводять національні українські свята. У затишному колі дітей старших і середніх груп, вихователів, батьківського активу пройшла фізкультурна розвага: “Як козаки по сіль ходили” Відкриваючи свято діти заспівали Гімн України. Вихованці взяли участь у козацьких розвагах, здолали безліч перешкод мандруючи за сіллю. Також дітям допомагали і брали участь у заходах батьки.  У гості до малечі завітали веселий розбійник та господиня.

На святі відчувався позитивний настрій та піднесення, а дошкільнята збагатились національно-патріотичним духом.

Október 13-án a Mese Óvodában méltatták az Ukrán Kozákság és Ukrajna védelmezőinek napját. A Mese Óvoda – az az intézmény, ahol mindig tisztelik a szokásokat, itt hagyományosan megtartják a nemzeti ukrán ünnepeket. A nagy- és középcsoportos gyermekek, a nevelők, a szülői aktíva együtt vett részt a szórakoztató testedzésen: „Hogyan jártak a kozákok sóért”. Az ünnepség megnyitójaként a gyerekek elénekelték Ukrajna himnuszát. Az óvodások részvettek a kozák versenyekben, leküzdöttek számos akadályt a sóért járva. A gyerekeknek segítettek a szülők is és maguk is részvettek. A csöppségekhez ellátogatott a rabló és a gazdasszony is.

Az ünnepségen pozitív hangulat és lelkesedés uralkodott, az óvodások nemzeti-hazafias szellemiséggel gazdagodtak.