Чопська
міська рада

Офіційний веб-сайт

Працівники міської ради взяли участь у правопросвітницькому заході “Земельна реформа в Україні” (ФОТО)

0

Учора, 22 липня, начальниця відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової  допомоги Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Марія Бецко провела правопросвітницький захід на тему “Земельна реформа в Україні” для представників відділу земельних відносин, Фінансового управління та Управління ЦНАП Чопської міської ради.

Юристка розповіла присутнім про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення. Так, з 1 липня 2021 року власники паїв зможуть продавати свою землю будь-якій фізичній особі, що є громадянином України.

Також фахівець роз’яснила деякі вимоги Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власниками земельних часток (паїв)», зокрема,  що у разі  якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

За позовом власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцю у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення. У разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності така земельна частка (пай) може бути виділена в натурі (на місцевості) за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади (за наявності таких земель).

Протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки (паю), забороняється передача її у приватну власність (крім передачі її власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцям).

Марія Бецко також відповіла на всі питання, які ставили присутні.